Alanında uzman tecrübeli kadromuzla, maksimum 20 kişilik sınıflarda, sadece YDS'ye yönelik dil bilgisi ve kelime dağarcığını geliştirme eğitimidir.

150 saatlik bir programdır. En az B1 düzeyinde ingilizce bilgisi aranır. Eğitimlerimiz sınavın olacağı tarihe kadar devam eder. Eğitim süresince 10 adet deneme sınavı yapılmaktadır.

YDS sınavları yılda 4 kez yapılmaktadır

YDS’ye Kimler Katılabilir?

 • Doktora adayları
 • Doçent adayları
 • Yurt dışında bir yükseköğretim programını bitirenler
 • Kamu personeli
 • Yüksek lisans adayları
 • Araştırma görevlisi olmak isteyenler
 • KPSS A grubu adayları
 • KPSS ön lisans ve lisans adayları
 • KPSS lise adayları
 • Üniversitelerin 3. Ve 4.sınıf öğrencileri

Her yaşa ve seviyeye uygun 15 kişilik sınıflarda DBS(Düzey Belirleme Sınavı) yapıldıktan sonra, uygun gruplarda Türk ve Yabancı öğretmenler eşliğinde, etkin öğrenme modeli ile eğitim verilmektedir.

Oxford yayınları kullanılmakta, her düzey sonrası ve belirli periyotlarla seviye değerlendirme sınavları yapılmaktadır.

Günlük konuşma İngilizcesi ayrıca konuşma kulüpleri ile desteklenmektedir.

Genel İngilizce’de Seviyeler

Elementary

Giriş seviyesi İngilizcesidir. En temel dilbilgisi konuları öğretilir. Günlük hayata dair basit sorular sorabilir ve basit cevapları anlayabilir.

Pre-Intermediate

Elementary seviyesinde görülen dilbilgisine bazı ek bilgiler eklenir ve artık yabancılarla basit diyaloglara girilebilir, basit cümleler yazılabilir.

Intermediate

Karmaşık cümleler kurulmaya başlanabilir, İngilizce dil bilgisine hakimiyet daha üst düzeydedir. Alanıyla ilgili konularda açık ve net bilgiler verebilir.

Upper Intermediate

Dört dil becerisi(okuma-yazma-konuşma-dinleme) daha fazla pekişir. Akıcı ve düzgün konuşulabilir. Daha karmaşık cümleler kurulabilir ve resmi yazışmalar yapılabilir.

Advanced

Akademik seviyede yazılar okunabilir ve konuşmalar yapılabilir. Yabancılarla her türlü konu hakkında konuşulabilir. Dinlediğini anlama konusunda da bir sıkıntı yaşanmaz.

Dünyadaki en itibarlı İngilizce dil sınavları olan Toefl ve Ielts, ülkemiz dahil bir çok ülkenin kolej, üniversite ve kurumları tarafından kabul edilmektedir.

Bu sınavlar, adayların İngilizce okuma, anlama, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçmeye yöneliktir. İnternet üzerinden yapılan bu sınavlar; listening, writing, speaking ve reading olarak 4 bölümden oluşmaktadır.

Programlarımız için en az B2 düzeyinde İngilizce şartı aranmaktadır.

Program boyunca belirli aralıklarla deneme sınavları yapılmaktadır.

Ayrıca sadece sınava girecekler değil, yabancı dil öğrenirken geliştirmek gereken becerileri (konuşma-yazma-okuma-dinleme) geliştirmek isteyenler de programımıza katılabilir.

IELTS SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

 • İş başvurusunda IELTS skorunu şart koşan firmalara başvuranlar
 • ABD, Kanada, Avustralya gibi ülkelere göç edip orada çalışmak isteyenler
 • Yurt dışı görevlere atanmak isteyenler
 • Türkiye, ABD ve İngiltere’de lisans ve/veya yüksek lisans yapmak isteyenler
 • Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık sınıflarından muaf olmak isteyen öğrenciler

TOEFL SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

 • Burs ve sertifika adayları
 • Vize başvurusu yapanlar
 • İngilizce seviyelerini test etmek isteyenler
 • Yüksek öğrenim kurumunda okumak isteyenler

Üniversitelerin hazırlık bölümlerinde okuyan öğrencilere yönelik, bölümlerine geçebilmelerini ya da hazırlık okumadan 1 yıl kazanarak başarı elde etmeleri için hazırlanmış özel bir programdır.

Hazırlık sınıfı atlama sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Ancak dil bilgisi, kelime bilgisi, okuduğunu anlama, dinleme ve konuşma bölümlerinin her birinde alanında uzman 3 farklı öğretmenimiz sayesinde hazırlık sınıfınızı kolayca atlayabilirsiniz.

Dinlemeden, konuşmadan yabancı dil öğrenilemez. Sadece yabancı hocalarımızla gündelik hayattan, sanattan, spordan, iş hayatından, dünya sorunlarından ve her türlü eğlenceli konulardan konuşabileceğiniz bir ortam sizi bekliyor.

Yalnızca bu muhabbet ortamının daha verimli olabilmesi için en az B2 seviyesinde İngilizce seviyenizin olması gerekmektedir.

Yüksek Öğretim Sınavı'na dil bölümünden hazırlanan öğrenciler için hazırlanan özel bir programdır. 9. sınıftan itibaren, liseden mezun durumunda olan öğrencilerden oluşan özgün gruplarda sınava yönelik dil bilgisi, kelime bilgisi, cümle tamamlama, paragraf tamamlama, anlam akışını bozan cümleyi bulma, verilen duruma uygun ifadeyi bulma ve okuduğunu anlama alanlarında etkin eğitimler verilmektedir. Her biri alanında konunun uzmanı eğitmenler bulunmaktadır.

Her ay düzenli olarak deneme sınavı ayrıca mezun ve son sınıf öğrencilerine sınava 2 ay kala her hafta, sınava 1 ay kala her gün deneme sınavı uygulanmaktadır.

Gerek iş hayatında daha üst seviyelere tırmanmak için, gerek tam bir dünya vatandaşı olabilmek için veya genel kültürümüzü genişletip farklı ülkelerden insanlarla tanışabilmek için artık günümüzde sadece İngilizce öğrenmekle kalmamalı mümkün olduğunca 2. hatta 3. bir dil de öğrenmeliyiz.

Gökçe Dil deneyimli eğitmen kadrosuyla sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyar.

-Almanca
-Rusça
-Fransızca
-İspanyolca
-Arapça

sınıflarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TOP